2023/2024 YIL SONU ETKİNLİĞİ


2023/2024 YIL SONU ETKİNLİĞİ

Sakarya Abhaz Derneği’mizin 25-26 Mayıs tarihlerinde Abhaz Kültürü ve mirasının tanıtıldığı 2023-2024 dönemi Yıl Sonu Etkinliğini camiamızın coşkulu katılımı ile tamamladık.

Kültür ve Sanatın bir araya geldiği etkinlik Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bganba Oral Kobaş’ın açılış konuşması ile başladı.

Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi İbrahim Ayüzba, Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Levent Belin, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Nalbant, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Faruk Kıral, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, Ayhabımız Erşen Cesur, eski Abhaz Federasyonu başkanları Atanur Aksoy AKUSBA, Murat gümüş MAHARİYA, DAK Türkiye Temsilcisi AYÜZBA Bülent ÖZBELLİ, Antalya Abhaz Derneğini temsilen Servet Tarcan, Bursa Abhaz Derneğini temsilen Cengiz Koç’un (göndermiş oldukları çelenkleri ile İnegöl Abhaz Derneği) katılım gösterdiği etkinlik programı büyük beğeni topladı.

Sagüsad Başkanı Ünal Dabak, Halk Eğitim Merkezi Eğitmeni Dilşat Özkalp, Ayüçaga El Sanatları Eğitmeni Zeynep Selçuk, Abazaca Eğitmeni Manuella Hurhmal, Dans Eğitmenlerimiz Burak Deniz, Şeyma Deniz’e plaket ve Kültür Komisyonu Başkanı Şamha Zerrin Kobaş’a çiçek takdimi yapıldı.

21 Mayıs Anısına Zerrin Kobaş Şamba ve Hafize Zorlu’nun küratörlüğünü yaptığı Mahmut Faruk Kutlu’nun resim çalışmaları ve Sakarya Güzel Sanatlar Derneği-SAGÜSAD’ın fotoğraf çalışmalarından oluşan Sürgün temalı sergi, Dikiş Atölyesi ve Ayüçaga El Sanatları sergileri, Çocuk Kulübü Abazaca şiir performansı, Apsınra Gençler ve Yıldızlar dans gösterisi ile etkinlik programı tamamlandı.

 

Video Galeri

Fotoğraf Galerisi

Biyografiler

img25

Ömer Büyüka -Beygua-

img25

Papapha Mahinur Tuna

img25

Oktay Chkotua

img25

Fazıl İskender