Erhan Altıparmak

Erhan Altıparmak

 

27 Temmuz 1985 Tarihinde Karabük ilinin Yenice ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Yenice ‘de bulunan Satuk Balıkısık İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimini ise Kocaeli / Gebze Ahmet Parmaksızoğlu Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nde eğitim gördü. 2000’li yıllarda lise eğitimini sürdürürken Gebze Demokrat Gazetesi’nde kısa dönem gazete dağıtıcılığı yaparken mesleğe merak saldı. O dönem Gebze Demokrat Gazetesi’nde çalışan Gazeteci İsa Turhan ile diyalog kurdu.

2007 yılında çalışma hayatının sesi olan “Sendika.org” haber sitesinde gönüllü muhabirlik yaptı. Sırasıyla Cumhuriyet Gazetesi, Birgün Gazetesi, Evrensel Gazetesi, Halkın Sesi Gazetesi gibi gazetelere de gönüllü muhabirlik yaptı. 2008 yılında Demokrat Kocaeli Gazetesi’nin Gebze Muhabirliği’ni yaptı. İlk haberi 19 Mayıs 2008 yılında Gebze Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen ‘Hande Yener’ haberiydi. Bu dönemden sonra zaten üniversite eğitim gördüğü İzmit’te mesleğini sürdürerek burada ‘gazeteciliğin okulu’ olan Kocaeli Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2010 yılında Kocaeli Demokrat Gazetesi’nde çalışma hayatını sürdürdü. Foto Muhabirlik dönemlerine denk gelen bu dönemlerde kısa bir süre Kocaeli Pusula Gazetesi’nde çalıştı. 2011 ve 2012 yılları arasında yine Kocaeli Gazetesi’nde mesleğini sürdürmeye devam etti.

2012 yılında Azerbaycan Diaspora Bakanı Nazım İbrahimov‘un Türkiye ziyaretinde kendisine “Basın Danışmanlığı” görevini üstlendi.

2011 Yılında Şuan TBMM CHP Kocaeli Milletvekiliği görevini sürdüren Tahsin Tarhan‘ın “Basın Danışmanlığı” görevini sürdürdü.

2013 ve 2014 yılları arasında Çağdaş Kocaeli Gazetesi’nde foto muhabirliğinin yanı sıra video haberler üretti. 2015 yılında Kocaeli’nin en önemli ulaşım firmalarından olan Akmis Grup’un şirket basın danışmanlığı görevini üstlendi. Bu süre zarfından şirket bünyesinde çıkarılan Highway Dergisi editörlüğünü üstlendi. Bu dergide yayınlanan “Gülcan Altan” röportajı ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin 16 Ocak 2016 tarihinde düzenlenen Gazetecilik Yarışmasında röportaj dalında 3.lük ödülü aldı.

Kendisine ait haber portal çalışmalarında bulundu. www.hizlimuhabir.com ile Türkiye’nin gündemini tutan bir portal ile gazeteciliğine destek sağlamaya ve geliştirmeye çalıştı. Bazı özel haberleri ise ulusal medya da ses getirdi.

www.nartaa.com haber portalı ile de aynı zamanda vatandaşı olduğu Abhazya’nın gündemini tutmaya çalıştı.

Şuan pasif olan her 2 portal ile ilgili geleceğe dönük geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.

2017 yılının ortalarında İhlas Haber Ajansı tarafından vatandaşı olduğu Abhazya Cumhuriyeti’nde muhabirlik görevine başladı. Hala sürdürdüğü görevi ile Abhazya’nın haber gündemini İhlas Haber Ajansı aracılığıyla tüm dünyaya aktarmaya çalışıyor. Çok sayıda haberi İHA üyesi gazete ve haber portallarında yer almaya devam ediyor.

Türkiye’de Madenlerin Çerkes Kurucusu Dilaver Paşa” başlıklı araştırma yazısı Maden Mühendisleri Odası’nın web sayfasında yayınlandı.

2008 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Basketbol Antrenörlüğü eğitimine katıldı. FİBA hakemi Mehmet Keseratar tarafından verilen eğitimlerimi başarıyla tamamladı.

Amatör olarak müzik gruplarında bass gitar çaldı.

Berslan Ankuab ile birlikte gerçekleştirdiği “Abhazya’da yaşam” konulu fotoğraf sergisi Sakarya’da 2012 yılında gerçekleşti.

Vitrin çekimleri ve model çekimleri yaparak fotoğrafçılığını geliştirdi.

2011 yılında o dönem CNN Türk Ekonomi Editörü olan  Emin Çapa’nın katılımıyla gerçekleşen “medya” seminerine katılarak sertifika almaya hak kazandı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.

DİSK Basın-İş Sendikası üyesidir.

İnternet Yayıncıları Derneği üyesidir.

Abhazya Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti üyesidir.

Mesleğini Abhazya ve aynı zamanda İHA Rusya Krasnodar Bölgesi muhabirliğini sürdürüyor.

 

Video Galeri

Fotoğraf Galerisi

From around the World

img25

Ömer Büyüka -Beygua-

img25

Papapha Mahinur Tuna

img25

Oktay Chkotua

img25

Fazıl İskender